Prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zabrał głos pod wpisem na profilu Fundacji KEDYW na Facebooku w sprawie budżetu na 2024 i oskarżył prezesa Fundacji o nieobiektywność w sprawie braku wsparcia dla Muzeum Kedywu w budżecie. Nie raczył jednak odpowiedzieć na dalsze pytania prezesa w tej kwestii.

Jak widać na załączonym zdjęciu z profilu Fundacji KEDYW (link tutaj) prezydent oskarżył mnie o nieobiektywność i nierzetelne informowanie w sprawie ogłoszonego przez niego budżetu na 2024 i stwierdza, że nie przytoczyłem całego budżetu tylko części „pasujące do mojej tezy”. Pan prezydent chyba nie czyta co publikują pracownicy jego magistratu na oficjalnym portalu miasta albo chciał mnie zdyskredytować i oczernić. Otóż przytoczony przez prezydenta w komentarzu wątek o kwocie „4700000 zł na funkcjonowanie Muzeum Regionalnego wraz z środkami na utrzymanie i zabezpieczenia Muzeum Kedywu” nie znajduje się w opublikowanym przez Urząd Miasta artykule, który to cytowałem w moim artykule pt. „Budżet miasta znów bez wsparcia dla Muzeum Kedywu”.

W mojej odpowiedzi na komentarz prezydenta informuję Go, że kwota o której mówi nie jest zawarta we wspomnianym artykule UM, ani też nie występuje w żadnym ze 119 punktów zaprezentowanego budżetu. Dodatkowo poprosiłem o wskazanie źródła bym mógł to zobaczyć bo po wnikliwym przeczytaniu artykułu UM oraz po przeszukaniu Biuletynu Informacji Publicznej miasta nie znalazłem ani słowa o wspomnianej przez prezydenta kwocie i jej przeznaczeniu. Mało tego, w BIP-ie miasta nie ma ani jednego dokumentu zawierającego frazę „Kedyw” czy „Muzeum Kedywu” na czego potwierdzenie załączyłem prezydentowi zdjęcie (poniżej).

Dalej w komentarzu prezydent pisze o kwocie 1000000 zł., która zostanie przeznaczona na zabytki ale z informacji z artykułu UM wynika tylko, że będzie to okoł 250 000 zł. Jak widać poniżej, tylko dwie pozycje mówią o zabytkach czy o wsparciu Muzeum Regionalnego. Innych informacji wspomnianych przez prezydenta tam po prostu nie ma.

W swoim komentarzu Pan prezydent deklaruje jeszcze, że dach Muzeum Kedywu będzie zabezpieczony cyt. „Dach będzie zabezpieczony i będziemy składać wnioski…”. tylko niestety nie podaje daty kiedy to się stanie. Na moje pytanie o to kiedy to się stanie, prezydent już nie raczył odpowiedzieć.

Kto jest nierzetelny w swoim przekazie widać czarno na białym ale pozostawię to do oceny czytających. Jeszcze raz odsyłam na stronę UM byście Państwo mogli sami zweryfikować czy rzeczywiście to co deklaruje prezydent jest w tym budżecie wyszczególnione czy może w niezrozumiały dla mnie sposób inaczej wyartykułowane. Link do strony miasta: https://www.stalowawola.pl/782-miliony-782-tysiace-zlotych-na-rozwoj-przyszlosc-komfort-zycia-projekt-budzetu-miasta-na-rok-2024/