31 marca 2023 roku Fundacja KEDYW przekazała darowiznę w kwocie 20.000 zł na wsparcie remontu siedziby Muzeum Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej (w organizacji).

Fundusze przekazane zostały do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, które od 2022 roku zarządza tzw. Muzeum Kedywu, dzieło rozpoczęte w 2016 roku przez Fundację KEDYW, a dziś wspierane merytorycznie przez naszą Fundację.

Środki przekazane MR pochodziły z darowizny przekazanej Fundacji przez rodzinę żołnierza Kedywu Stanisława Korfela ps. „Korski”.

Dziękujemy rodzinie Korfelów, a w szczególności śp. Zofii Korfel, córce Stanisława Korfela, która od lat wspierała naszą działalność i mocno kibicowała powstaniu Muzeum Kedywu w Stalowej Woli. Niestety Pani Zofii Korfel nie było dane zobaczyć przyszłe Muzeum gdyż odeszła w 2021 roku. Jesteśmy jednak pewni, że tak jak my kibicuje Ona i oręduje temu projektowi z nieba.

Zarząd Fundacji KEDYW