Na sesji Rady Miejskiej miasta Stalowej Woli 7 marca 2024 r. głos przeciwko naszej Fundacji zabrała radna Joanna Grobel-Proszowska – była komunistka, Poseł na Sejm PRL z ramienia PZPR.

W pierwszej części wypowiedzi (wideo poniżej) towarzyszka Grobel-Proszowska używając języka wprost z posiedzeń PZPR zarzuciła nam, że „teraz w kampanii wyborczej gdy wszyscy deklarują dialog i porozumienie społeczne (nasza) organizacja organizuje manifestację pod tablicą dyrektora Zdzisława Malickiego i obraża Radę Miejską oraz Prezydenta”. Dalej żali się, że na naszej stronie pojawiają się obraźliwe teksty i oskarża Fundację o „sianie nienawiści”. Konkludując wypowiedź prosi o interwencję lub odebranie Fundacji możliwości zarządzania placówką, której nasza Fundacja – nie zarządza!

Jak widać tow. Grobel-Proszowska może od zbyt długiego wysiadywania na publicznych funkcjach, bo jeszcze od czasów PRL, jest mocno oderwana od rzeczywistości i nie wie co się dzieje w mieście. Może już czas przejść na emeryturę, a nie dożywotnio siedzieć i pobierać pieniądze za brak zainteresowania i wiedzy na temat prowadzonych przez miasto placówek, które jako radna znać powinna od podszewki. Otóż jeśli towarzyszka nie wie to spieszę wyjaśnić, że Fundacja KEDYW nie jest właścicielem, ani nie kieruje Muzeum Kedywu. Jest to własność Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli i MR zarządza ww. placówką od 2022 r.

Jeśli chodzi o zarządzaną przeze mnie Fundację, to oświadczam, że jest ona niezależną organizacją pozarządową działającą w wolnej Polsce i ma konstytucyjne prawo do protestowania jeśli się to towarzyszce podoba lub nie. A jeśli Fundacja „sieje nienawiść” bo przytacza Pani czy Pani towarzyszy niewygodną dziś historię działalności w komunistycznej PZPR, to musi Pani zgłosić do prokuratury aby sąd rozstrzygnął tę kwestię. Jeśli jednak będzie Pani głosić publicznie, że Fundacja KEDYW „uprawia sianie nienawiści” poprzez mówienie prawdy o komunistach, to może mieć Pani pewność, że odpowiemy na to kłamstwo i zgłosimy do sądu sprawę o zniesławienie naszej organizacji.

Precz z komuną!

two. Grobel-Proszowska na sesji RM 7.3.24 r.