Dotarły do nas smutne wieści. 11 lutego odszedł w wieku 83 lat przyjaciel i darczyńca Fundacji KEDYW Pan Józef Podsiadło.

Józef Podsiadło był znanym w Stalowej Woli społecznikiem. Pochodził z Kresów Wschodnich II RP. Był synem Wacława Podsiadło żołnierza 4. Pułku Pancernego Skorpion II Korpusu gen. Andersa, z którym walczył na Monte Cassino.

Pan Józef był wielkim patriotą, od wielu dekad pielęgnował pamięć o żołnierzach II Korpusu PSZ poprzez organizację rokrocznych uroczystości. Dodatkowo uczestniczył w różnych rocznicach patriotycznych, w tym od samego początku istnienia Fundacji KEDYW uczestniczył rokrocznie w uroczystościach upamiętniających obławę na Kedyw w Stalowej Woli-Rozwadowie.

Józef Podsiadło był także darczyńcom naszej Fundacji. W 2017 roku podarował do przyszłych zbiorów Muzeum Kedywu dwa kombinezony lotnicze oraz parę ogrzewanych butów używanych przez lotników polskich Dywizjonów w Anglii podczas II wojny światowej, a które przywiózł do Polski jego ojciec. Dziękujemy jeszcze raz Panu Józefowi i jego małżonce za ten cenny dar.

Żegnaj Przyjacielu! Spoczywaj w pokoju.

Rodzinie Pana Józefa składamy nasze kondolencje.

Zarząd Fundacji KEDYW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *